poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Pada

Pada, proszę ja Was.
Nie pasuje to do wakacji, co?
Ale muszę się przyznać, że taka pogoda na mnie akurat dobrze działa. Kiedy jest słońce, wszyscy zdają się robić dziesięć rzeczy na raz. Ja też mam wtedy wrażenie, że powinnam Załatwiać, Pracować, Nadrabiać, Pojechać itd. Tymczasem deszczyk nastawia mnie refleksyjnie i ma tę przewagę nad słoneczną pogodą, że pozwala Zająć-Się-Książką. Nieważne, własną czy cudzą :)
A to jest dla mnie najprzyjemniejsze!

Oczywiście inaczej mają się sprawy, kiedy jest się akurat nad Bałtykiem. Albo kiedy aura kładzie nam planowany długo wypad w góry. Ale w Katowicach - super sprawa! Spokój i zaduma. No i wreszcie można odpocząć od tego ciągłego sprawdzianu dla antyperspirantów, którym jest spędzanie lata w mieście, zwłaszcza w chwilach podróżowania środkami komunikacji miejskiej...

Co sądzicie?

Pozdrawiam!

E.

4 komentarze:

 1. Wolę żeby bylo ciepło. Równie dobrze moglibyśmy być teraz w szkole >:(. Tak to wakacje do niczego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie może padać, przynajmniej będzie mniej osób na ulicy. Akurat w Gdańsku, gdzie mieszkam, odbywa się Jarmark Dominikański i naprawdę te tłumy są wkurzające, a tak deszczyk ich trochę,że tak powiem "przerzedzi". :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za deszczem. Nigdy go chyba nie polubię, nastawia mnie buntowniczo do świata i uświadamia po raz kolejny, że istnieją rzeczy, na które nie mam wpływu. Wiem, może to głupie, ale tak jest, niestety. Poza tym nadaje pogodzie jesienny wydźwięk. Jesień kojarzy się ze szkołą, zimnem, nauką, smutkiem, melancholią - nie lubię tego. Nie mam na nic ochoty, nawet na czytanie. Chyba tylko na jedzienie niestety. Od razu rezygnuję z wszystkich planów, postanowień etc. Poza tym samo słowo "deszcz" brzmi dla mnie niesamowicie nieprzyjemnie, mokro, szorstko, szaro. Ja mówię : Deszczu - get out!

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak, racja... Dla Was skojarzenie ze szkołą musi być silne. Ja się go pozbyłam, gdyż jestem już stara :)
  No to wypada, mimo mych prywatnych upodobań, życzyć wszystkim słońca. I niech się ten sierpień dłuży! W końcu to dopiero 10.08!
  Uszy do góry :D

  OdpowiedzUsuń